top of page

Cinsel Estetik

Cinsel estetik ameliyatları son yıllarda artış göstermiştir. Bunun sebebi insanların bilinçlenmesi ve internetten bilgiye daha kolay ulaşması ile açıklanabilir. Cinsel estetik ameliyatları arasında küçük dudakların estetiği ya da labioplasti, vajen daraltma ya da vajen estetiği, kızlık zarı dikilmesi ya da himen dikimi sayılabilir.

En güzel bayanın dahi genital organlarından hoşnut olmaması örneğin küçük dudakların aşırı büyük ve sarkık olması ya da doğuma bağlı vajinana nın genişlemesi ya da doğumda yapılan epizyotomi dikişinin açılarak büyük bir iz bırakması, cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilir.

Cinsel estetik ameliyatları genellikle lokal anestezi altında yapılır. Yani sadece ameliyat bölgesi uyuşturulur. Küçük dudakların küçültülmesi ya da şekillendirilmesi lokal anestezi altında yapılır. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma problemi yoktur. Ameliyat sonrasında birkaç gün adet kanamasından daha az hafif sızıntı olabilir. Kızlık zarı dikiminde ise flep yöntemi tercih edilir. Çünkü flep yöntemi sürekli kalıcı ve orijinal himen ya da kızlık zarı na en yakın onarımdır. Ayrıca yırtılması durumunda kanama olasılığı daha yüksektir.

Vajina Estetiği

Vajina estetiği son yıllarda kadın hastalar tarafından oldukça sık istenen estetik ameliyatlar arasına girmiştir. Eskiden vajina estetiği tabu konular arasında olmasından dolayı kadın hastaların hakkında çok soru soramadığı bu nedenle de ilgili ameliyatların az sayıda yapıldığı bir konu idi.…

bottom of page